Tipplasty (Tipplasty: Minor Rhinoplasty)

Tipplasty

It is a procedure only to correct the deformation on the tip (asymmetry, wideness, ptosis, nose tip deformity-narrowness) provided that the anatomic structure of the nasal bone is normal.

Pre-Operative Interview

In the interview, your complaints about your nose and expectations after the operation are primarily evaluated.
Photos of your nose are taken from 8 different angles and the possible look after operation is demonstrated to you on the computer.
The before and after operation photos of the operated noses are demonstrated.

When you decide for the operation, my assistant plans the suitable day for the operation.

Operation Technique

The closed rhinoplasty technique (no scar will form on the outside of nose because the procedure is made from inside the nose) is used.
Since the nasal bone structure is normal, no procedure is applied to the bone.
The cartilages bones and soft tissues forming the nasal tip structure are reshaped (where art meets science). Nasal ptosis, extremely upturned tips or asymmetry, unevenness, nose tip, nostrils are corrected and aesthetically reshaped.
After aesthetically shaping the nose, special tapes are adhered to the nose.
No tampon or splint is used.

Duration of Operation

It changes between 30-60 minutes depending on the problem of the nose.

Recovery Period

The patient is discharged on the day of the operation or stays in the hospital for one night depending on the operation.

Hilotherapy mask is applied after the operation. Therefore, pain, swelling and bruise on the face occur rarely. Cooling with Hilotherapy mask is applied between the degrees 15-20 and so the patient is relaxed in the first hours.

It is important that your head is at a high position (i.e. sleeping on two pillows) when lying on the bed for one week after operation.

If a perforates silicone splint (enables breathing from the nose) has been used, it is removed 2-3 days after the operation and you can take a warm shower without heating up the plastic splint put on the nose.
You are given two different nose sprays to spray into your nose (one is used for about 1 week and the other for 4 weeks).

2 days after the operation is the period when the swelling and edema are at the highest level (depending on the structure of the person and the technique applied) and then, they rapidly disappear.
The plastic splint and tapes on the nose are removed 5 days after the operation. And a skin-color tape is put on your nose for one week more and your edema is ensured to completely go away.

About 7 days after the operation, you can go back to your work depending on your recovery period and the work you perform.

It is normal that your nose tip may have little numbness. It decreases within 2-3 months and recovers completely.

If necessary, you will be instructed on how to make a nasal massage depending on your nasal structure.

You can start using your contact lenses 3 days after, glasses with a light frame 1 month after and glasses with a heavy frame 3 months after the operation.

If the concha and deviates septum are intervened due to the difficulty in breathing, nasal blockage is normal after the operation, this will go away in time within about 2 months. It results from the swelling and scabs inside the nose.

2 weeks later you can start doing light exercises that do not force you and you can swim six weeks later.
The nose takes its final shape about 6 months-1 year later.
In the researches, it is seen that the patients have a positive development in human relations and their behaviors after the operation. You’ll notice and enjoy the new shape of your nose after the 3rd week of the operation.

image001 image002

Type of Anesthesia

General anesthesia is applied.

Showing 37 comments
 • figen akçın
  Reply

  merhaba.
  Burnum da hafif deviasyon var. Fakat beni asıl rahatsız eden, burun ucumun düşüklüğü. Güldüğüm ve konuştuğum zaman daha da artıyor. Anestezi almak istemiyorum. burunucu ameliyatı için uygun aday olabilir miyim?
  selamlar

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Merhaba
   Burnunuzdaki deviasyon eğer çok fazla ise ve bunu gidermek istiyorsanız, bunun tek çaresi estetik cerrahi operasyondur ve bunun içinde anestezi almanız gereklidir.
   İyi dileklerimle

 • esra oksuzler
  Reply

  Mrb Burnumu ucu mandalla sıkıştırılmış gibi duruyor ve suratıma göre yandan bakınca biraz uzun fakat kemigimde herhangi bi sekil bozuklugu yok anastezi almadan burun ucu amel.icin uygun kişi olabilirmiyim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Merhaba
   Dolgu ile de tedavi olabilirsiniz. Bunun için muayeneye gelmeniz gereklidir.
   Buradan fiyat bilgisi veremiyorum. 0532 177 87 89 nolu telefondan, asistanımdan randevu ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.
   İyi dileklerimle

 • Murat karadavut
  Reply

  6 ay önce burun ameliyatı oldum . Fakat burun ucu fazla küçültülmüş bi bayan burnu gibi olmuş tekrar düzelmesi mümlünmüdür

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Merhaba
   Muayene etmeden net birşey söylemek doğru değil. Fakat genel olarak şunu söyleyebilirim; başarız geçmiş bir operasyondan sonra, ikinci defa yapılacak bir operasyonun başarılı olması zorlaşıyor. Bu nedenle genel olarak bu durumda olan hastaların %20-30 gibi bir bölümünün tekrar operasyon geçirmesini doğru buluyorum. Başka bir değişle; sadece ilerleme olacağını düşündüğüm, inandığım ve isteklerini gerçekleştirebileceğim kişileri operasyon yapıyorum.
   iyi dileklerimle

 • Sevcan Şener
  Reply

  Merhaba 4ay önce burun estetiği oldum.Burnum kemerli ve ucu düşüktü.Şuan burun ucundan hiç memnun Değilim yeteri kadar kaldırılmamış olması gereken açıda değil ne yapmalıyım

 • Esma Öztürk
  Reply

  iyi günler güncel bey 20 yaşındayım yeni fark ettiğim bir durum bu burnumun sol deliğinde kıkırdak kayması var sanırım daha önce hiç dikkatimi çekmemişti fakat şu an aşırı gözüme batıyor ve burun ucumda düşüklük var zaman geçtikçe elime kıkırdak geliyor hafifte şişlik var estetik olmayı çok istiyorum fakat bir yandan da korkuyorum daha kötü bir sonuçla karşılaşırsam diye en büyük korkumda deliklerin eşit olmaması yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 • suzan
  Reply

  Slm bana ltfeb acil bilgi lazim sade burun ucu amaliyati olmak istiyorum! fakat bunun benm seklimdw munkunmu degilmi bilmiyorum yardmci olursanz sevinirim

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   gönderin burun fotorafınızı bakalım..

 • Deniz İnalkaç
  Reply

  Merhaba. Benim burnumda varla yok arası çok hafif bir kemer ve hafif bir düşüklük var bu durumda sadece ucuna yönelik bir işlem mümkün müdür

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   mümkün, burun ucu estetiği ile burun ucu düşüklüğü düzeltilebilir

 • pınar kaya
  Reply

  İyi günler Güncel Bey.Hiç lokal anestezi ile yaptığınız bir ameliyat var mı?Genel anesteziden ciddi anlamda korkuyorum.teşekkür ederim.

  • Emine
   Reply

   Sadece burun ucu estedigi olmak istiyorum

 • Serkan
  Reply

  Merhaba 1 yil önce ameliyat oldum. Burnumun ucu çok dik ve geniş hala da çok sert sizce düzelirmi 2. Bi ameliyatta

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Serkan bey merhabalar,
   Burun yapınıza bağlı olarak uygunsa, sertlik kısmı değişebilir, diklik ve genişlik kısmı düzelme gösterebilir.. İyi dileklerimle

 • nihal eratak
  Reply

  selamlar, ben 43 yaşında bekar bir bayanım. izmir de ikamet ediyorum.bu sabah iyi fikir programında sizi dinledim . danışmak istediğim konu şu: benim burun ucum düşük diye tahmin ediyorum, ki uzman birine danışmak için tereddütlerim var çünkü bazı estetiksel çalışmalarda sonuçların çok kötü olduğunu , geriye dönülemeyecek şekilde deformasyonlar olduğunu görünce güvenilir biri konusunda kafamda soru işaretleri vardı. sizi programda görünce , program bir nevi referans oldu, size sorum :burun ucu kaldırma işlemi daha kolay olur deniyor fakat maddi açıdan ne kadar yükümlülüğü olur, ayrıca ben babamdan kalan ssk maaşını alıyorum, ssk dan faydalanabileceğim bir durum söz konusu olabilir mi?
  cevap yazarsanız sevinir, şimdiden teşekkürlerimi iletirim…

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Nihal hanım merhabalar,
   Burun estetiği operasyonlarında genellikle doğumsal deformasyon vs yoksa SGK geçerli olmuyor. İyi dileklerimle

 • Melik Uyanık
  Reply

  merhaba güncel ben 3 yıl önce bir burun estetiği ameliyatı geçirdim fakat burun ucum asimetrik duruyor burun deliklerinin biri büyük biri küçük ayrıca sağ ve sol profilden bakınca farklı görünüyor perşembe akşamı istanbula gidiyorum sizinle yüz yüze konuşmak burun ucu estetiğinin riskleri içinde ufak bir bilgilendirmek istiyorum burdan.teşekkürler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Melik bey merhabalar,
   Geçmiş olsun beklerim…
   İyi dileklerimle

 • Gözde Dalda
  Reply

  Merhabalar hocam başarılar 🙂 benim burnumda sorun yok Allaha Şükür ama nasıl desem biraz şişman gibi özelliklede ucu alt tarafı mı desem inceltebilir miyiz ? 🙂
  umarım ne demek istediğimi anlamışınızdır

 • Mustafa Deveci
  Reply

  Selamlar ben 1 sene önce burun estetigi oldum gunlerin geçmesinden sonra burnumun ucu kalktı adeta pinokyo gibi tekrar estetik olmalımıyım veya ne yapmam gerekiyo saygılarla

 • filiz
  Reply

  MERHABA BURUN ORTASINDA ÇUKUR VAR BU SEBEPLE BİRKAÇ KEZ DOLGU UYGULAMASI YAPTIRDIM A MA BURNUM ARTIK DAHA GENİŞ GÖRÜNÜYOR VE UCU DÜŞÜK…TİPPLASTİ UYGUNMUDUR BENİM İÇİN SİZDE

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Uygun olup olmadığını anlayabilmek için muayene edilmesi gerekir. Asistanlarımdan ücretsiz ön görüşme için randevu alabilirsiniz.

 • ezgi
  Reply

  burnum önden normal gözüküyor ama yan profilden ucu düşük gözüküyor uzun gibi sanki biraz da küçülmek istiyorum burnumu bir bayanım ve burnum büyük gibi bu sorunları gidermek için hangi operasyonları uyguluyorsunuz acaba?

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Öncelikle bir muayene etmem gerekir bu soruya cevap vermem için. Asistanlarımdan ön görüşme için ücretsiz randevu alabilirsiniz.

 • tuğba tutkun
  Reply

  bende burun ucu ameliyatı olmak istiyorum burun kemigim düzgün sadece ucu biraz düşük yani fiyatları ne kadardır

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Ücretlendirmeler ile ilgili asistanım tek yetkilidir. Onunla görüşebilirsiniz.

 • mutsuz
  Reply

  Güncel bey merhaba,
  13 ay önce burun ameliyatı olmuştum. burnumun sol tarafındaki kıkırdak nedeni ile asimetrik gözüküyordu. açık teknikle yapılan ameliyatta burun kemerime hiç dokunulmadan bi operasyon yapıldı fakat enfeksiyon nedeni ile burun ucumda düşme olduğu için 2 ay önce tekrar aynı doktora revizyon ameliyatı oldum. Aynı doktor yine aynı kıkırdağa hiç müdahale etmeden bu sefer de burun ucumu kaldırmış. Önden bakıldığında burun deliklerimde asimetri var ve kıkırdak hala burnumu eğri göstermekte. Ameliyatımı yapan doktor 3. bir operasyon gerekirse kulaktan kıkırdak alınması gerek demişti. Benim sorum; burun ucumdaki kalkıklığın biraz daha indirilerek, burun deliğimdeki asimetrinin giderilmesi sadece burun ucu ameliyatı ile mümkün müdür? Doktorum septokolumellar dikiş denilen dikişin kesilerek burun ucumun düşürülebileceğinden bahsetti fakat ona güvenemiyorum. Sizce istediğim düzeltme yapılabilir mi? ayrıca burun kesi yerim çok kötü dikilmiş ve hmen kesiğin altında sivilce tarzı sert bir şişlik var 2 ay oldu geçmedi. Teşekkürler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   Çok geçmiş olsun. Dilerseniz asistanlarımdan ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz. Birlikte muayenenizi yaparız. İyi günler.

 • sıla nur
  Reply

  ben ilk ameliyat oldum ama estetik için değil sadece nefes alıp vermede sıkıntı yaşıyordum ve ameliyat oldum .daha sonra nefes alma sorunum da hala sıkıntı yaşadığımı farkedip gittigm doktor kıkırdak kemiğin fazla alınmış kulak arkasınsa albilrm bende kabul ettim. hem estetik oldum nefes alma problemimde gitti yalnız kulağımdan kıkırdak alınmamıştı.ve suan burnum sol tarafı uc kısmında kıkırdak yokmuş gibi hafif ezik sağa doğru kayık. tekrar ameliyat mı olmalıyım

 • mlk
  Reply

  burnumun ucunda kıkırdaklarda asimetrik sorun var burnuma dokundugumda bir tarafı daha şiş hissedebiliyorum nasıl bir operasyonla giderilebilir ?

 • cagla deniz
  Reply

  Merhaba ben burnumdan memnunum ancak burun ucumda dusukluk var ve profilden hic iyi gozukmuyor ve beni cok rahatsiz ediyor. Nasil bir surec beni bekliyor. Burun ucunu kaldırdığınızda burun delikleri nasıl ayarlanıyor en çok kafama takılan nokta burası yardımcı olur musunuz?

 • Defne
  Reply

  Merhabalar burnumda kemer var ucu biraz aşağı doğru burun ucu estetiği ile düzeltilebilir mi?

 • Defne
  Reply

  Merhabalar burnumda kemer var ve bira aşağı dogru burun ucu estetiği ile düzeltilebilinir mi?

 • Burak
  Reply

  Burnumda herhangi bir problem yok burnumun ucundada herhangi bir problem yok fakat ben biraz daha kalkık olmasını istiyorum burun uçlu estetiği yapılabilir mi?

 • bedirhan kılıç
  Reply

  Merhaba, burun kemiğimin bir tarafı dalgalı çukurluk var uç kısmı sağ doğru yamukluk var dışarıdan çok fazla belli olmuyor ama sorun yaratır mı

Leave a Comment

Info
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

/* Manuel Added by Dogan. */