10 Famous Men Who Had Plastic Surgeries

 In Makaleler

Magazines only talk about female stars’s plastic surgeries. However a lot of famous men get benefits of plastic surgery. You don’t have to be a plastic surgeon to recognize it, just simply compare the photos.Her is the famous men who had plastic surgeries.

1. Brad Pitt

10 Famous Men Who Had Rhinoplasty

It’s accepted by the world that Brad Pitt is one of the men who looks the best. But he prefered to have the plastic surgery at the begining of his career. He had otoplasty, ear surgery. He brought his extrovert ears closer. So he escaped of looking like Will smith.

2.Zac Efron

10 Estetik Yaptıran Ünlü Erkek (1)

Zac Efron is one of the most popular kid in High School Musical. But as he aged, his nose lost its shape. Zac Efron got more evident and masculine nose with getting thinner nose bone and nostrils.

3.Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger had chin surgery to smooth his facial lines too. Also he had eyelid (blepharoplasty) surgery. Chin surgery completely changed his facial lines.

4. Paul McCartney

10 Estetik Yaptıran Ünlü Erkek (9)

Paul McCartney lost his wrinkles on his face with the help of blepharoplasty (eyelid surgery). Also botox and hyaluronic acid injection reduced wrinkles on his face.

5. Ryan Seacrist

10 Estetik Yaptıran Ünlü Erkek (4)

American television’s famous productor and presenter Ryan Seacrest also had a beautiful nose thanks to rhinoplasty surgery.

6. Axl Rose

Guns ‘N Roses’s famous performer Axl Rose is also one of the famous men who had facelift and botox.

7.Kenny Rogers

10 Estetik Yaptıran Ünlü Erkek (5)

Famous American singer and actor Kenny Rogers also had blepharoplasty, eyebrow lift and rhinoplasty.

8.  Matt Dillon

10 Estetik Yaptıran Ünlü Erkek (6)

Famous actor Matt Dillon is also in the list of famous men who had successful rhinoplasty.

9. Rob Schneider

10 Estetik Yaptıran Ünlü Erkek (10)

Hair transplatation comes first at plastic surgeries which famous men had. Famus comedic, actor Rob Schneider keeps his charisma with a successful hair transplant.

10. Ben Affleck

10 Estetik Yaptıran Ünlü Erkek (3)

Famous actor Ben affleck also had hair transplant but he needs a retouch.

 

Recent Posts
Showing 4 comments
 • uğur engin
  Reply

  Güncel bey merhabalar ben mersinde yaşıyorum burun ameliyatı olucam ama çok tedirginim ameliyattan sonra burun eskisi kadar sağlıklı olurmu ilerleyen zamanlarda düşme oluyormu yada ufak bi darbe alınca düşermi ve bi erkek olarak tabiki doğal görünmesi benim için çok önemli şuanki haliyle çok mutsuzum ve Son bişe fiyat olarakta bilgi alabilirmiyim teşekür ederim iyi gunler

  • Op. Dr. Güncel Öztürk
   Reply

   burun ucuna darp almadığınız sürece düşme olmaz. detaylı bilgi asistandan alabilirsiniz 0532 177 8789, iyi dileklerimle

 • Mehmet kaya
  Reply

  Hocam merhaba kolay gelsin öncelikle size sorum olucak bir burun estetiği sonrası tamamen burun tıkanık kalma riski var mı ?? İki göz sinirlerinle burnun bir alakası var mı yani kör olma riski var mı ?? Üç burun ucu düşmesi riski var mı ya da burun tamamen tıkalı kalır mı son olarak ameliyat ücretiniz ne kadar ??? Ve genel anestezi tehlikeli mi şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

 • Betül
  Reply

  merhabalar sanatkar ve ayni zamanda saygideger hekim abim size bir sorum olucak 🙂 benim burnum ve kardesimin burnu sabahlari sisiyor aksam saatlerinde inmeye basliyor burnumuz kucucuk oluyor sabaha gore kikirdaki cevreleyen deri sisiyor odemdenmi kaynaklaniyor. kardesim sivilce ilaci kullandigi zaman o ilac vucudunu kuruttugu icin ilaci aldigi zaman burnuda kucucuktu hep yag uretmiyordu napicaz biz ameliyatmi olmamiz gerek 🙁 yoksa hep aksamlarimi guzel olucaz 😀

Leave a Comment

/* Manuel Added by Dogan. */